DOLAR 32,2511 0.14%
EURO 35,0023 0.27%
ALTIN 2.417,880,36
BITCOIN 22145911,50%
Mersin
24°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

TÜMSİAD DİJİTAL DÖNÜŞÜME E-DERGİ İLE BAŞLIYOR

TÜMSİAD DİJİTAL DÖNÜŞÜME E-DERGİ İLE BAŞLIYOR

ABONE OL
28 Haziran 2020 13:06
TÜMSİAD DİJİTAL DÖNÜŞÜME E-DERGİ İLE BAŞLIYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Özellikle pandemi döneminde birçok sektör dijitalleşme yolunda adımlar atmaya hazırlanırken, Türkiye’nin önde gelen işadamları derneklerinden TÜMSİAD (Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği),  ‘Dijital TÜMSİAD’ için düğmeye bastı. 2005 yılından beri yayınlanan TÜMSİAD Ekonomi Dergisi’nin klasik baskısının yanı sıra e-dergi formatında da yayınlanacağını söyleyen TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan, ‘’Dernek olarak hem faaliyetlerimizi, hem yapılanma sistemimizi, hem de üyelerimizi dijital çağa adapte etmek için uzun bir süredir çalışmalar yürütüyoruz. TÜMSAİD’ta dijital dönüşüm e-dergi ile başlamıştır’’ dedi.

 

TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan, hızla gelişen teknolojinin ve beraberinde getirdiği dijitalleşmenin, hayatın her alanını etkilediğini, hatta yeniden şekillendirdiğini söyledi. “Dijital Dönüşüm olarak ifade edilen süreç iletişim, üretim, tüketim, sosyal ilişkiler ve daha birçok alanda köklü değişimlerine yol açtı’’ diyen Doğan, sözlerini şöyle sürdürdü: ‘’Bu değişimler toplumlarda öyle büyük ölçeklerde yaşandı ki artık yaşadığımız çağı dijital çağ olarak isimlendiriyoruz. ‘Dijital Çağı’ başta hız olmak üzere, kesintisiz iletişim, yapay zekâ, nesnelerin interneti, arttırılmış gerçeklik ve ileri robotik otomasyon uygulamaları gibi kavramlar üzerinden anlamaya ve ona karşı refleks kazanmaya çalışıyoruz. Bu dinamiklere bağlı olarak da, hem günlük hayat hem de iş hayatı mekân ve zaman mecburiyetlerinden sıyrılıyor.’’

Dijital TÜMSİAD

İş dünyasındaki rekabetin yeni düzenin alışkanlıkları etrafında şekilleneceğinin altını çizen Doğan, ‘’Biz de TÜMSAİD olarak teşkilatımızda yapısal değişiklikleri içeren dönüşüm planları hazırladık. Dinamik, hizmet üreten ve sunan “Dijital TÜMSİAD” için stratejiler ürettik ve yol haritaları belirledik. Buna bağlı olarak dijital dönüşümü, dernek çalışmalarımızın her alanına uygulanacak şekilde yapılandırıyoruz’’ dedi.

E-DERGİ DİJİTAL ALTYAPIDA İLK ADIM

Doğan sözlerini şöyle sürdürdü: “Dijital TÜMSİAD’ın ilk adımını attık. 15 yıldır yayınlanan TÜMSİAD Ekonomi Dergisi kağıt baskısının yanı sıra e-dergi olarak başta üyelerimiz olmak üzere tüm iş dünyasına dijital olarak sunulacak. E-dergi ile birlikte içeriğimiz güncellenerek zenginleştirildi. Dijital dergimize mobil cihazlardan sürekli erişim sağlanabilecek ve yeni nesil yayıncılık anlayışındaki trendler yakalanacak. Dijital reklam imkânı ile esnek reklam modeline de geçilecek. Ayrıca dosya konusu ve seçilecek makalelerde sesli dinleme imkânı da sağlandı. Dijital dönüşüm adına hazırlanan yeni interaktif web sitemiz; hizmete girmeye hazırlanan dijital çağrı merkezimiz ile dijital üyelik üyelik sistemi ve bu kapsamda hazırlanan uygulamalar, dijital alt yapımızın kilometre taşları olacak.’’

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.