DOLAR 33,0748 0.75%
EURO 36,0354 0.52%
ALTIN 2.548,53-0,02
BITCOIN 1900513-1,44%
Mersin
32°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Açlık  DİYETİ  Açlıkla Gelen Şifa: Aralıklı Açlığın Zayıflatan, Mutlu Hissettiren ve  Hastalıkları İyileştiren Olumlu Etkileri
  • Son Vakit Haber
  • Gündem
  • Açlık DİYETİ Açlıkla Gelen Şifa: Aralıklı Açlığın Zayıflatan, Mutlu Hissettiren ve Hastalıkları İyileştiren Olumlu Etkileri

Açlık DİYETİ Açlıkla Gelen Şifa: Aralıklı Açlığın Zayıflatan, Mutlu Hissettiren ve Hastalıkları İyileştiren Olumlu Etkileri

ABONE OL
4 Haziran 2020 16:59
Açlık  DİYETİ  Açlıkla Gelen Şifa: Aralıklı Açlığın Zayıflatan, Mutlu Hissettiren ve  Hastalıkları İyileştiren Olumlu Etkileri
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Az az sık sık yeme devri bitti! Kalori hesabının anlamsız olduğu anlaşıldı! Kolesterol korkusu sona erdi! Yumurta ve tereyağı özgürlüğüne kavuştu, sofralarda hak ettiği yerini geri aldı.Zeytinyağı mutfaklardaki tahtına oturdu! “İyileşmez” denen kronik hastalıkların artık nasıl tedavi edildiğini konuşuyoruz. “Ölene kadar içilecek” denen ilaç “tarih” olurken, gıdaların ilaç olduğu gerçeği tekrar açığa çıktı!

Hayykitap yazarlarının temelini attığı sağlık devrimleri yeni bir kitapla devam ediyor!

Geriye bir ezber kalmıştı, “Aç kalınarak zayıflanmaz!” Açlık Diyeti işte bu ezberi de bozuyor.

Hastalıklara bütüncül tıp paradigması ile yaklaşan İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Murat Balanlı, açlığın hangi mekanizmalar ile zayıflattığını, sağlık ve mutluluk verdiğini anlatıyor bu kitapta. Binlerce yıllık tıp geleneğini günümüzde temsil eden bir hekim olarak, Hipokrat’tan tutun Galen’e, İbn-i Sina’ya ve günümüzde kadim tıp geleneğini sürdüren hekimlere kadar süregelen düşüncelere aynen katılıyor: “Açlıkta şifa var!” diyor.

Dr. Balanlı, unutulmaya yüz tutmuş kadim şifa öğretisini yeniden kaleme alıyor. Açlık ile birlikte kronik hastalık süreçlerinin yönetiminde, klinik uygulamalarda önerdiği yaşam tarzı ve gıda destek ürünlerinden de bahsediyor. Açlığın sağlıklı yaşamanın temelini nasıl oluşturduğunu açıklıyor. Bütüncül iyilik halini sürdürebilmenin ipuçlarını paylaşıyor: “Açlık sonucu ortaya çıkan ketonlar, beynimiz için gerçek bir ziyafet ve yaratıcılığın kapılarını da sonuna kadar aralıyor. Açlık ile beraber kan şekerinin düşmesi sonucu, insülinin azalmasıyla yakıt olarak yağ depolarımız hızlıca kullanılmaya başlıyor. Böylelikle açlığın bizi zihinsel ve manevi olarak yükselttiği noktada, bedenimizin şifaya ulaşması elbette kaçınılmaz oluyor.”

Açlık Diyeti ile dinçleşip iyileşirken hem zayıflıyorsunuz hem zihniniz temizleniyor hem de üretkenliğiniz artıyor. Ruhsal ve bedensel bir iyilik hali hedefliyorsanız, Açlık Diyeti gerçekten muhteşem bir yol…

 

Dr. Murat Balanlı

İç Hastalıkları Uzmanı

1964 yılında Malatya’da doğdu. 1988 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra iç hastalıkları uzmanlık eğitimini 1994 yılında Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamlamıştır. 2012’de Başkent Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi’nde sağlık kurumları işletmeciliği alanında yüksek lisans yapmıştır.

Meslek hayatına 1994 yılında Tokat’taki Niksar Devlet Hastanesi İç Hastalıkları Kliniği’nde başlayan Dr. Balanlı, 1996-2003 yılları arasında Kayseri İbn-i Sina Tıp Merkezleri’nde başhekim olarak çalışmıştır. Akabinde, Sosyal Güvenlik Kurumu İzmir Sağlık İşleri Bölge Müdürlüğü’nün yanı sıra SGK Yönetim Kurulu Üyeliği’ni yürütmüş (2009-2012) ve SB Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hastane yöneticisi olarak (2012-2015) görev almıştır.

Romanya’da nöroanatomi, nöroelektrofizyoloji ve biyofeedback konusunda eğitimini sertifikalandırmasının yanında, Rusya’da da biyorezonans tıbbı ve uygulamaları konusunda eğitim almış olup çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir.

Halihazırda İzmir’de kendi adını taşıyan, geleneksel ve holistik tıp yöntemlerini uyguladığı ‘Murat Balanlı Sağlıklı Yaşam Kliniği’nde hastalarını kabul etmektedir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.