DOLAR 33,0453 0.58%
EURO 35,8345 0.64%
ALTIN 2.521,27-0,29
BITCOIN 2110403-2,52%
Mersin
29°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Yazar Ebru Demirhan İle Söyleşiler…

Yazar Ebru Demirhan İle Söyleşiler…

ABONE OL
7 Temmuz 2024 22:03
Yazar Ebru Demirhan İle Söyleşiler…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yazar Ebru Demirhan İle Söyleşiler…

 

Soru 1 : Ebru Hanım öncelikle kendinizden biraz bahseder misiniz?

Özel bir bankada çalışırken oğlumun erken doğumu ile başlayan ve yaklaşık üç yıl süren sağlık sorunları süreci bilinçaltı çalışmalarla şifalandı. Bu sebeple bankadaki görevimden ayrılıp oğlumu iyileştiren teknikleri öğrendim ve uygulayıcısı oldum. Yaklaşık 20 yıldır bilgiye bilgi ekleyerek anlatıyorum ve uyguluyorum. Takdir edersiniz ki, bilgiyle kurulan gönül bağı her şeyin üstüne çıkar. Bilinçaltı çalışmaları, evrensel bilgiler, Kuantum Danışmanlık benim kalbimde apayrı bir yere sahip.

 

Soru 2 : Peki teşekkür ediyorum, yazmış olduğunuz  kitaplarınızın içeriğinden bahsedebilir misiniz?

 

Bedenin Şifa Kapıları; duyguların ve düşüncelerin bedendeki tahribat ve iyileştirme gücünü anlatıyor. Kitabımda organları konuşturarak hangi düşünce ve duygulardan nasıl etkilendiklerini anlatarak farkındalık üretmek istedim. Aynı zamanda çeşitli meditatif çalışmalarla kişinin kendi kendine ilerleyebileceği yol haritası ürettim. Merkezimizde yaşanan gerçek yaşam hikayelerini de ekleyerek konunun daha iyi anlaşılmasını sağlamaya çalıştım. Dışarıda insanlarla kurduğumuz ilişki ve iletişim gibi kendi içimizdeki organlarla ve sistemlerle iletişim kurmak, sağlıklı ilişki yaşamak çok önemli. Sağlık bir yaşam için öncelikli olan bu kuralı Bedenin Şifa Kapıları ile vurguladım.

 

Yaşamın Gizli Sözleşmesi; ruhun hayat amacı seçinden aile ile eşleşme süreçlerine, atalarla paylaşılan yüklerin açıklamalarından hayatta olmayan bebeklerle ilişkiye kadar birçok derin alana ışık tutan bir eserdir. Hayatı, kendimizi, ailemizi, geçmişi ve geleceği daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Birçok konuyu neden yaşadığınızı, hayatın arka planını anlayacaksınız.

 

Çocuğumla Beraber İyileşiyorum; hem kendi çocukluğumuzun hem de çocuklarımızın davranış bozuklukları ve farklılıklarını anlamak, dönüştürmek üzere bilinçaltı bilgi ve ofiste yaşanan deneyimleri paylaşıp meditatif çalışmalarla taçlandırdım. Çocukluğumuzu ve çocuklarımızı anlamak yaşamın dinamiklerini daha hızlı dönüştürmeye yardımcı olacaktır.

 

Hayatı Yeniden Başlat; hayatımızın en önemli ve tüm süreci belirleme gücüne sahip olan anne rahmi dönemi ve doğumun önemini vurguluyorum. Güvenli bağlanmayı detaylı anlattığım kitabımda istenmeyen çocuk olmaktan zamansız çocuklara, cinsiyet beklentisinin etkilerinden kısa kordonun etkilerine 30 üzerinde başlıkla bu döneme farklı bakmanıza aracı oluyorum. Her bir konu için kendiniz ve çocuklarınız için yapabileceğiniz çalışmaları ekledim ki bu dönemi kendi kendinize aydınlatabilin. Her an yeni bir doğum, doğum aydınlanınca hayat şifalanır.

 

Yeniden Doğup Gelsem; isim babalığını oğlum Ata Çınar’ın yaptığı yetişkinler için en yeni kitabım. Zamanın teknoloji bilgisi ile geçmiş ve geleceği “an”da huzurla buluşturduğumuz, çözümün ucunu gelecekten bulup çektiğimiz başka bir bakış açısı barındırıyor. Aynı zamanda birçok çözüm önerisi de içeriyor. Zamanı anlamak, zamanla uyumlanmak insanın şifasına deste olur.

 

Çocuklar için Benim Ailem Serisi; Annemi Seviyorum, Babamı Seviyorum, Kendimi Seviyorum isimleri ile çöp adam çizimleriyle çocuklara kabulü, sevgiyi, güveni anlatıyor. Aile birliğini daha derin bir şekilde bağlıyor. Aynı anda 3 kuşağa hitap ediyor ve çözüm için kuşaklar arası bilgiyi hayata geçiriyor. Çocuklarımıza okuduğumuz her kitap kendi çocukluğumuza ve ebeveynlerimize de dokunur bilinçaltımızda. Benim Ailem Serisi de bu amaçla, 3 kuşağı anda birleştiren bir dinamikle oluşturuldu.

 

Soru 3 : Peki teşekkürler. Kitabınızla ilgili olumlu dönüşler var, Bu başarınızın sırrı nedir, yaşadığınız bu duyguyu tarif eder misiniz?

 

Kitaplarım hakkında her daim çok olumlu dönüşler aldım. Sadece kitaplarımı okuyarak hayatını dönüştüren çok insan var. Bilgiyi olabildiğince açık aktarmak, merkezimizde gerçekleşen hikayeleri paylaşmak ve her bir konu için çözüm önerilerine herkesin uygulayabileceği şekilde yer vermek bu başarının sırrı diye düşünüyorum. Her bir memnuniyet yazısında, tavsiye notunda çok duygulanıyorum. Zira, bir yazar için kitapları çocuğu gibidir.

 

Soru 4 :  Peki yazma sürecinden biraz bahseder misiniz, yazarken neler hissediyorsunuz, size ilham veren şeyler nelerdir?

 

Kitabın konusunu belirledikten sonra birlikte çalıştığım editörlerim Yaprak Çetinkaya ve Serda Kranda Kapucuoğlu’nun yönettiği Yuka Ajans’ta süreci takvime yerleştiriyoruz. Ben yazıp Yuka ajansa iletiyorum. Editörlük süreci bitince yayınevine geçiyor kitap. Son okuma yapılıyor, kapak belirlenip baskıya giriyor.

 

Bu teknik akışın içinde yazarken çok heyecanlanıyorum, yazıp ajansa gönderince tamamen unutuyorum ne yazdığımı ki son okumada “biliyorum” hissi ile herhangi bir hatayı atlamayayım. Kitap yazmak inanılmaz güzel bir süreç. Bir çeşit doğum gibi, hazırlığı, bilgiyi içinde ve yazılarında işleyip ete kemiğe büründürme ve ardından onun somut haliyle karşılaşmak derin duygular barındırıyor. İlk kitabım basıldı, yayınevinden bana kitabın iletilmesini rica ettim, Kadıköy’de kitabı getiren kişinin vapurdan inmesini bekledin, hayatımın en uzun anlarından birisiydi. Kadıköy’de zaman hiç o kadar ağır geçmemişti. Kitap bana bir poşette uzatıldı, teşekkür ettim ve bir kaldırımın kenarına oturdum, kitabıma sarılıp ağladım. Uzun uzun ağladım. En yakın arkadaşım Berna’yı aradım, ağlamaktan konuşamadım. Sakinleştim, eve gitmek üzere kalktım ve hala orada ne kadar zaman oturduğumu hatırlamıyorum. İşte kitap yazmak ve kitaba kavuşmak böyle unutulmaz anlar.

 

Soru 5 : Anlıyorum. Peki aileniz ve yakın çevrenizden aldığınız dönüşleri paylaşmak ister misiniz?

 

Kitaplarımı en hızlı oğlum okur ailemden. Ailem kitap okumaya pek yatkın değildir. Bazıları parça parça uzun zamanda okurlar, bazıları hiç okumaz. Yakın çevremde kitabım çıktığında tebrik etmeyenler de var. Ben aile kavramını büyük düşünüyorum, kan bağı ya da evlilik akdinin ötesinde öğrencilerim, danışanlarım, takipçilerimden oluşan binlerce kişilik ailem kitaplarımdan hem keyif alır hem de fayda sağlarlar. Okuyanlardan hep pozitif ve yapıcı dönüşler aldım.

 

Soru 6 : Anlıyorum, peki yeni bir kitap projeniz var mı?

 

Elbette, bir yazar için proje bitmez. Bir kitap rafa çıkmadan hemen yenisi başlar. Bilginin pişmesi, sindirilmesi, işlenmesi, mürekkeple  buluşması bir süreç, bir kitap rafa çıkınca diğerinin esintisi doğar içimize ve hareket başlar.

 

Soru 7 : Açıklamalarınız için teşekkür ederim. Son olarak sizi okuyan, takip eden okurlarımıza söylemek istediğiniz bir şey var mı?

 

Teknolojinin geldiği noktada okuyan, okumanın peşinde olan, kitabı dinleyen muhteşem bir kitlemiz var. Takipçilerimden ve onların kitaplarımla olan ilişkisinden büyük memnuniyet duyuyorum, her birisine gönülden teşekkür ediyorum.

 

Yaşamın ne kadar değerli olduğunu, hayatın içinde kendi değerlerini en güzel şekilde deneyimlemenin iç huzurunu beslediğini hatırlatmak isterim. Derim ki, aradığınız her şeyin belirleyicisi sizsiniz. Aradığınızı önce kendinize verin, gerisinin nasıl kolayca geldiğini izleyin.

 

Kitaplarımla ve çalışmalarımla ilgili tüm soru ve görüşleriniz için bize  www.ebrudemirhan.com internet sitemizden, 08508401119 nolu hattımızdan, @yasamtasarimmerkezi instagram sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

 

Kendinize “iyi” bakın. Sevgiyle kalın,

Ebru Demirhan

Yaşam Tasarım Merkezi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.