DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN 3533541,30%
Mersin
25°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

ARTWEEKS@AKARETLER BÜYÜK BİR İLGİ İLE BAŞLADI!

[email protected] BÜYÜK BİR İLGİ İLE BAŞLADI!

Bilgili Holding ev sahipliğinde Akaretler Sıraevler’in benzersiz atmosferinde gerçekleşen [email protected]’in ilk günü büyük bir ilgi ile başladı. Dünyanın en büyük varlık yöneticisi UBS ana sponsorluğunda gerçekleşen [email protected]’in 6. Edisyonu, izleyiciler ile yeniden buluştu. Çağdaş sanatın merakla beklenen etkinliği [email protected]; Bilgili Sanat ve Sabiha Kurtulmuş’un organizasyonunu üstlendiği bu edisyonunda da sanatseverlere farklı disiplinlerden pek çok eser sunuyor.

ABONE OL
30 Mart 2022 15:04
ARTWEEKS@AKARETLER BÜYÜK BİR İLGİ İLE BAŞLADI!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tarihi dokusunun yanında dinamik yapısıyla da İstanbul’un en önemli kültür sanat destinasyonlarından olan Akaretler Sıraevler, bu karma yapıyı irdelerken şehiri sanatla buluşturmaya devam ediyor. Çağdaş sanatın eşsiz çeşitliliğini, galeriler, bağımsız sanatçılar ve koleksiyoner sergileri ile kutlayan [email protected]’in 6. Edisyonu, 10 Nisan’a kadar her gün 11.00-20.00 saatleri arasında Akaretler Sıraevler 11,12,15,17,19,37-39, 55 ve B 2/2-3-4 numaralı binalarında ücretsiz olarak ziyarete açıldı.

 

Şehri ve sanatı yeniden bir araya getirmenin ve yeniden büyük ilgi görerek açılmasının gururunu yaşayan  Bilgili Holding CEO’su Sinan Temo: [email protected]’i ilk kez de yer alan çok değerli galeriler, koleksiyoner ve solo sanatçıların sergileri ile buluşturmak çok heyecan verici. İstanbul’da, özellikle genç sanatçılar için çekim merkezlerinden biri haline gelmiş Akaretler gibi merkezi bir lokasyonda, birbirinden kıymetli sanatçıları ve sanatın en güzel örneklerini izleyicisiyle, 6.kez, ücretsiz bir şekilde buluşturmuş olmaktan dolayı çok mutluyuz.” dedi.

 

[email protected]’in organizatörü Sabiha Kurtulmuş, sanatın geçtiğimiz süreçteki devinim ve gelişimine değinirken, “6. Edisyonumuzu yaptığımız [email protected]’de Covid-19 önlemlerinden dolayı ara verdiğimiz içeriklerimizi genişlettik. Omurgamızı oluşturan galeri ve koleksiyonerlerin dışında bizlerle aynı anlayışta olan farklı yapılarla beraber yeni içerikler üretmeyi ve projeler yapacağız, NFT de bunlardan birisi. 10 günlük süre içerisinde her gün farklı sunumlar, etkinlikler ve davetlerle sanat izleyicilerini karşılamaya devam edeceğiz..” ifadeleriyle anlattı.

 

İstanbul’un bu öncü ve keyifli sanat etkinliği, yine çağdaş sanat galerileri, koleksiyonerler ve solo sergilere ev sahipliği yapmasının yanı sıra, etkinlik süresince her gün farklı sunum ve davetlerle benzersiz atmosferinde sanatseverleri ağırlıyor. Sanat alanında fuar dışı bir yaklaşım ile organize edilen [email protected]; etkinliğin ana aksını oluşturan galeri ve koleksiyonerlerin dışında aynı anlayışta olan farklı yapılarla beraber yeni içerikler üretip projeler yapıyor.

 

[email protected]’in 6. Edisyonuna katılan Katılımcı Galerileri arasında; .artSumer, Martch Art Project, Sanatorium, The Empire Project, Galeri Nev İstanbul, Anna Laudel, PİLEVNELİ, Versus Art Project, ArtOn İstanbul, Pi Artworks, MERKUR Galeri, Ferda Art Platform, Mixer Art Gallery, Mine Sanat Galerisi ve Öktem Aykut yer alıyor. Difo Art’ın özel bir fotoğraf sergisi düzenleyeceği ve Carny.io’nun NFT sergisi ile renklendireceği etkinlik kapsamında, ayrıca Selman Bilal ve Şeli Elvaşvili’nin değerli koleksiyonları da sergilenerek ziyaretçilere özel bir deneyim sunuyor. Yıldız Holding de özel bir Sergisi ile katılıyor. Sanatçı Şerife Bilgili Ercantürk; “Bağmana” isimli 4. kişisel sergisiyle [email protected] yer aldı.

 

 

Sanat alanında fuar dışı bir yaklaşım ile organize edilen [email protected]; Eylül 2021’de 5.Edisyonu başarı ile tamamlayarak, sanat dolu 12 günde 100’den fazla sanatçıyı, 15 çağdaş sanat galerisini, 2 solo sergiyi ve 1 koleksiyoner seçkisini 55.000 ziyaretçi ile buluşturdu.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.